Divi 1.0 - en to fi translation catalogue (67 entries)

en: The browser version you are currently using is outdated. Please update to the newest version.
fi: Käyttämäsi selain on vanhentunut. Ole hyvä ja päivitä selaimesi uudempaan versioon.

en: You reached your server memory limit. Please try increasing your PHP memory limit.
fi: Olet ylittänyt palvelimesi muistirajan. Ole hyvä ja yritä kasvattaa PHP-muistirajaasi.

en: This file cannot be imported. It may be caused by file_uploads being disabled in your php.ini. It may also be caused by post_max_size or/and upload_max_filesize being smaller than file selected. Please increase it or transfer more substantial data at the time.
fi: Tämän tiedoston tuonti ei onnistu. Se voi johtua siitä, että file_uploads on asetettu pois päältä kohteessa php.ini. Tämä voi johtua myös siitä, että post_max_size ja/tai upload_max_filesize ovat valittua tiedostoa pienempiä. Ole hyvä ja kasvata niitä, tai siirrä tiedot tiiviimpinä pakkauksina.

en: Invalid File format. You should be uploading a JSON file.
fi: Tiedostomuoto ei kelpaa. Sinun kuuluisi tehdä siirto JSON tiedostoilla.

en: This file should not be imported in this context.
fi: Tätä tiedostoa ei kuuluisi tuoda tässä yhteydessä.

en: Import estimated time remaining: %smin
fi: Arvioitua tuontiaikaa jäljellä: %smin

en: Export estimated time remaining: %smin
fi: Arvioitua vientiaikaa jäljellä: %smin

en: Backup estimated time remaining: %smin
fi: Arvioitua varmuuskopiointiaikaa jäljellä: %smin

en: Portability
fi: Siirrettävyys

en: Export
fi: Vie

en: Import
fi: Tuo

en: Exporting your %s will create a JSON file that can be imported into a different website.
fi: Oman %s vienti luo JSON tiedoston, jonka voi tuoda toiselle verkkosivulle.

en: Export File Name
fi: Vie tiedoston nimi

en: Only export selected items
fi: Vie vain valitut yksiköt

en: Export %s
fi: Vie %s

en: Cancel Export
fi: Peruuta vienti

en: Importing a previously-exported %s file will overwrite all content currently on this page.
fi: Aiemmin viedyn %s tiedoston tuonti korvaa kaiken tällä sivulla olevan sisällön.

en: Select a previously-exported Divi Builder Layouts file to begin importing items. Large collections of image-heavy exports may take several minutes to upload.
fi: Valitse aiemmin vietyjä Divi Builder Layouts -tiedostoja käynnistääksesi yksiköiden tuonnin. Useita kuvia sisältävien suurten kokoelmien latautuminen voi viedä useita minuutteja.

en: Importing a previously-exported %s file will overwrite all current data. Please proceed with caution!
fi: Aiemmin viedyn %s tiedoston tuonti korvaa kaikki nykyiset tiedot. Ole hyvä ja noudata varovaisuutta!

en: Select File To Import
fi: Valitse tuotava tiedosto

en: No File Selected
fi: Ei valittua tiedostoa

en: Choose File
fi: Valitse tiedosto

en: Download backup before importing
fi: Hanki varmuuskopio ennen tuontia

en: Import %s
fi: Tuo %s

en: Cancel Import
fi: Peruuta tuonti

en: Import & Export
fi: Tuo & Vie

en: The export process failed. Please refresh the page and try again.
fi: Vientiprosessi epäonnistui. Päivitä sivu ja yritä uudelleen.

en: %s: You cannot create a second instance of this class.
fi: %s: Et voi luoda tälle luokalle toista esiintymää.

en: <em>Before you can receive product updates, you must first authenticate your Elegant Themes subscription. To do this, you need to enter both your Elegant Themes Username and your Elegant Themes API Key into the Updates Tab in your theme and plugin settings. To locate your API Key, <a href="https://www.elegantthemes.com/members-area/api/" target="_blank">log in</a> to your Elegant Themes account and navigate to the <strong>Account > API Key</strong> page. <a href="http://www.elegantthemes.com/gallery/divi/documentation/update/" target="_blank">Learn more here</a></em>. If you still get this message, please make sure that your Username and API Key have been entered correctly
fi: <em> Ennen kuin pystyt saamaan tuotepäivityksiä, sinun täytyy ensin vahvistaa Elegant Themes -tilauksesi. Tehdäksesi sen sinun tarvitsee syöttää sekä Elegant Themes -käyttäjänimesi ja Elegant Themes -ohjelmointirajapinnan avain teema- ja liitännäisasetustesi Päivitykset-välilehteen. Löydät ohjelmointirajapinnan avaimesi <a href="https://www.elegantthemes.com/members-area/api/" target="_blank">kirjautumalla sisään</a> Elegant Themes -tiliisi ja siirtymällä <strong>Tili > Ohjelmointirajapinnan avain</strong> -sivulle. <a href="http://www.elegantthemes.com/gallery/divi/documentation/update/" target="_blank">Lue lisää täältä</a></em>. Jos saat edelleen tämän viestin, varmista, että olet syöttänyt käyttäjänimesi ja ohjelmointirajapinnan avaimesi oikein

en: Automatic updates currently unavailable. For all Elegant Themes products, please <a href="http://www.elegantthemes.com/gallery/divi/documentation/update/" target="_blank">authenticate your subscription</a> via the Updates tab in your theme & plugin settings to enable product updates. Make sure that your Username and API Key have been entered correctly.
fi: Automaattisia päivityksiä ei juuri nyt ole saatavilla. Ota kaikkien Elegant Themes -tuotteiden tuotepäivitykset käyttöön teema- ja liitännäisasetustesi Päivitykset-välilehden kohdasta <a href="http://www.elegantthemes.com/gallery/divi/documentation/update/" target="_blank">vahvista tilauksesi</a>. Varmista, että olet syöttänyt käyttäjänimesi ja ohjelmointirajapinnan avaimesi oikein.

en: Your Elegant Themes subscription has expired. You must <a href="https://www.elegantthemes.com/members-area/" target="_blank">renew your account</a> to regain access to product updates and support. To ensure compatibility and security, it is important to always keep your themes and plugins updated.
fi: Elegant Themes -tilauksesi on päättynyt. Sinun täytyy <a href="https://www.elegantthemes.com/members-area/" target="_blank">uusia tilisi</a> saadaksesi taas oikeudet tuotepäivityksiin ja tukeen. Teemojesi ja liitännäistesi päivittäminen ajan tasalle on tärkeää yhteensopivuuden ja tietoturvan varmistamiseksi.

en: API request failed, please try again.
fi: Ohjelmointirajapintapyyntö epäonnistui. Ole hyvä ja yritä uudestaan.

en: API request failed. API Key is required.
fi: Ohjelmointirajapintapyyntö epäonnistui. Tarvitaan ohjelmointirajapinnan avain.

en: API Key
fi: Ohjelmointirajapinnan avain

en: API URL
fi: Ohjelmointirajapinnan URL-osoite

en: Form ID
fi: Lomakkeen tunniste

en: Authorization Code
fi: Käyttöoikeuksien tarkistuskoodi

en: API Secret
fi: Ohjelmointirajapinnan salaisuus

en: Public API Key
fi: Ohjelmointirajapinnan julkinen avain

en: Private API Key
fi: Ohjelmointirajapinnan yksityinen avain

en: Account ID
fi: Tilin tunniste

en: App Name
fi: Sovelluksen nimi

en: Successfully authorized. Subscribers count will be updated in background, please check back in %1$s %2$s
fi: Käyttöoikeuksien tarkistaminen onnistui. Tilaajamäärä päivitetään taustalla. Ole hyvä ja tarkista uudestaan, kun aikaa on kulunut %1$s %2$s

en: minute
fi: minuutti

en: minutes
fi: minuuttia

en: Already subscribed
fi: Tilaus on jo voimassa

en: You have signed up to a lot of lists very recently, please try again later
fi: Olet hiljattain rekisteröitynyt hyvin moneen luetteloon. Ole hyvä ja yritä myöhemmin uudestaan

en: Opt-in
fi: Vapaaehtoinen hyväksyntä

en: Mailster Newsletter Plugin is not enabled!
fi: Mailster-uutiskirjeen liitännäinen ei ole käytössä!

en: No lists were found. Please create a Mailster list first!
fi: Luetteloita ei löytynyt. Ole hyvä ja luo ensin Mailster-luettelo!

en: An error occurred. Please try again later.
fi: Tapahtui virhe. Ole hyvä ja yritä uudestaan.

en: APP ID
fi: SOVELLUKSEN TUNNISTE

en: Subscribed via
fi: Tilattu kohteesta

en: Organization ID
fi: Yhteisön tunniste

en: Instance URL
fi: Esiintymän URL-osoite

en: Consumer Key
fi: Asiakasavain

en: Consumer Secret
fi: Asiakassalaisuus

en: Organization ID cannot be empty
fi: Yhteisön tunniste ei voi olla tyhjä

en: An error occurred. Please try again.
fi: Tapahtui virhe. Ole hyvä ja yritä uudestaan.

en: Unknown Organization ID
fi: Tuntematon yhteisön tunniste.

en: ERROR: Invalid arguments.
fi: VIRHE: Virheellisiä argumentteja.

en: A valid URL was not provided.
fi: Kelvollista URL-osoitetta ei annettu.

en: User has blocked requests through HTTP.
fi: Käyttäjä on estänyt HTTP-pyynnöt.

en: Destination directory for file streaming does not exist or is not writable.
fi: Tiedostojen virtauttamisen kohdehakemistoa ei löydy tai se on vain luettavissa.

en: Once Monthly
fi: Kerran kuussa

en: Configuration Error
fi: Määritysvirhe

en: Got it, thanks!
fi: Selvä, kiitoksia!
